Omgebouwde bestelbus geen kampeerauto
De eigenaar van een Mercedes-Benz Vito gebruikt deze als kampeerauto. Hij vraagt om toepassing van het kampeerautotarief in de MRB. De inspecteur wijst de aanvraag af, omdat de kampeerauto niet aan alle inrichtingseisen voldoet.
Inrichtingseisen
De eigenaar van de kampeerauto wijst op de aanwezigheid van twee vaste zitplaatsen, een tafel en een keukenblok van minimaal 60 cm hoog. De inspecteur geeft aan dat het voertuig inderdaad aan deze aspecten voldoet. Er zijn echter twee problemen. De binnenruimte is te smal. Deze is 87 cm breed, terwijl minimaal 90 cm is vereist. Daarnaast ontbreekt een ingebouwde uitneembare watervoorziening, wat eveneens verplicht is.
Breedte-eis
De rechtbank verklaart het beroep ongegrond, waarmee de aanslag in stand blijft. Het niet voldoen aan de breedte-eis is op zichzelf voldoende reden om het verzoek af te wijzen. De discussie over de watervoorziening laat de rechtbank buiten beschouwing.